David Beckham dërgoi djalin e tij në Angli, e huazoi në Brentford

Romeo Beckham ka një klub të ri. Babai i tij David, pronar i Inter Miami, e dërgoi atë në Angli si huazim.

Djali i ish-kapitenit të kombëtares angleze mbërriti në formë huazimi në Brentford të Anglisë.

20-vjeçari Romeo nënshkroi një marrëveshje huazimi me të atin, por ai nuk do të luajë ende në Premiership.

Përkatësisht, ai do të luajë për ekipin e dytë të Brentfordit, ashtu siç ka luajtur për ekipin e dytë të Interit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
“Jam shumë krenar dhe i lumtur që jam këtu. Jam i emocionuar sepse dua të tregoj atë që di”, tha Romeo.

Sezonin e kaluar, në 20 paraqitje për ekipin e dytë të Interit, ai shënoi dy gola dhe shënoi dhjetë asistime.

Kategoritë
Sport