Del menuja, çfarë hëngrën Kurti dhe Vuçiç në takimin e shumëdiskutuar në Bruksel, liderët me kokën mënjanë në tryezë

Coca-Cola dhe hamburger ishte menja e takimit të shumëdiskutuar në Bruksel midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Në takimin midis dy liderëve për zgjidhjen e dialogut Kosovë-Serbi kanë qenë të pranishëm dhe dy zyrtarët e lartë të BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Zakonisht në takime të larta shërbehet vetëm ujë dhe nuk dihet pse në këtë takim është servirur edhe ushqim.

Gjithashtu në takimin e dy liderëve është vënë re se Vuçiç dhe Kurti nuk janë përshëndetur me njëri-tjetrin, duke shmangur kontaktin sy më sy.

Kategoritë
LajmeVendi