Detaj i mrekullueshëm në momentin kur u dha urdhëri për një operacion në Irak dhe Siri

6 persona humbën jetën dhe 81 të tjerë u plagosën nga sulmi i pabesë që mbuloi me gjak rrugën Istiklal në lagjen Beyoğlu të Stambollit.

Ndërsa shumë të dyshuar, veçanërisht terroristët që hodhën bombën dhe e shpërthyen atë, u arrestuan.

Operacioni Kthetra-Shpata filloi kundër objektivave terroriste në Irak dhe Siri.

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan informoi personalisht Ministrin e Mbrojtjes Kombëtare Hulusi Akar në kthimin e tij nga Indonezia për urdhrin e operacionit.

Presidenti urdhëroi shkatërrimin e objektivave terroristë një nga një.

U përhapën me shpejtësi edhe pamjet e momentit të nisjes së operacionit.

Në momentet kur ministri Hulusi Akar i shpjegoi Presidentit Erdogan detajet e operacionit, një detaj tërhoqi vëmendjen.

Në kornizën e fotografisë shihej se në këndin e pasëm kishte segjade për falje të namazit/Gazetaere


 

Kategoritë
BotaLajme