Dhe Sneijder e sulmoi Tadiqin: Nuk kam asgjë kundër serbëve, por mjaft

Lojtari legjendar i Kombëtares holandeze, Wesley Sneijder, është një tjetër në serinë e atyre që kritikuan lojërat e Dushan Tadiqit, të cilin e konsideron kryesor dhe përgjegjës për lojërat e këqija të Ajax-it këtë vit.

Ajax është gjithnjë e më shumë pas liderit Feyenoord në betejën për titullin kampion në Eredivisie holandeze.
Kapiteni serb Dushan Tadiq ishte një nga më të këqijtë në fushë dhe pas ndeshjes mori kritika të merituara nga gazetarët dhe ekspertët në Holandë.

As mesfushori legjendar i Interit dhe Real Madridit, Wesley Sneijder nuk e ka kursyer duke thënë:

“Edhe një herë, gjithçka duhet të rrotullohet rreth Tadiqit. Unë nuk kam asgjë kundër serbëve, kam shumë miq serbë, por mjafton. Nëse fillojmë të kërkojmë arsyet pse Ajax nuk fiton, Tadiq është njëri prej tyre. Unë do ta bëja shumë shpejt nxirreni jashtë”, tha ai. Sneijder i ofroi trajnerit Heitinga një zgjidhje.

“Pse duhet të luajë Tadić? Brian Brobbey të paktën po provon diçka, Tadiç nuk ka bërë asgjë,” sugjeroi ai.

Pas një barazimi zhgënjyes pa gola kundër GA Eagles, Kopljani tani janë tetë pikë prapa liderit Feyenoord, i cili mund të jetë në rrugën e duhur për titullin e tyre të parë që nga sezoni 2016/2017.

Kategoritë
Sport