Djali 11-vjeçar i muzikanit Rod Stewart u rrëzua në lojë dhe u shtrua menjëherë në spital

MUZIKANI Rod Stewart ka zbuluar se djali i tij 11-vjeçar u dërgua me urgjencë në spital pasi u rrëzua në një ndeshje futbolli.

Djali ka vërshuar dhe është rrëzuar, prandaj dyshohet për atak në zemër.

“Ne ishim të bindur se ai kishte një atak në zemër. Ai vërshoi dhe ishte pa ndjenja. Ishte e frikshme, por për fat në fund doli të ishte një atak paniku. Ai thjesht donte të ishte më i miri,” tha Stewart për revistën FourFourTwo.

“Një tjetër djalë në lojë ra dhe lëndoi kokën dhe ai ende nuk është mirë. Gjatë gjithë ditëve të mia duke parë futboll, ishte e vetmja herë që u thirrën edhe dy ambulanca,” tha ylli.

Sipas NHS, shumica e sulmeve të panikut zgjasin nga pesë deri në 20 minuta, megjithëse mund të zgjasin deri në një orë.

Këngëtari ka një djalë, Aiden, me gruan e tij, Penny Lancaster Stewart dhe ka shtatë fëmijë të tjerë. Së fundmi ai dha lajmin e hidhur se vëllai i tij Bob kishte ndërruar jetë, vetëm dy muaj pasi kishte humbur vëllain tjetër Don.

Kategoritë
Të ndryshme