Djali i Joe Biden numrin e babait të tij e regjistron me emrin “Pedofil Peter”

Të dhënat e telefonit që dyshohet se i përkasin Hunter Biden, djalit të presidentit amerikan Joe Biden, kanë rrjedhur në internet.

Pretendohej se telefoni përmbante foto të papërshtatshme me vajza të vogla, korrespondencë dhe imazhe të lidhura me përdorimin e drogës dhe armëve. Në pamjet e përbashkëta, shihet gjithashtu se Hunter Biden e ka regjistruar të atin në telefonin e tij si ‘Pedofil Peter’.

Përdoruesit e një faqe interneti të quajtur 4chan, e cila përbëhet nga përdorues anonimë në SHBA, pohuan se ata thyen fjalëkalimin e llogarisë iCloud të Hunter Biden dhe zbuluan të dhëna nga iPhone dhe iPad i tij. Së bashku me pretendimet që ata bënë, përdoruesit gjithashtu shpërndanë imazhe të supozuara të marra nga telefoni dhe kompjuteri i Hunter Biden në internet.

Një numër imazhesh janë bërë virale, duke përfshirë pamjet e mesazheve të Hunter Biden për përdorimin e drogës, transfertat e paligjshme të parave dhe armët. Përdoruesit pohuan gjithashtu se Hunter Biden e regjistroi Presidentin e SHBA Biden në listën e kontakteve të tij telefonike me emrin “PedofilPeter”.

Në lajmet në shtypin amerikan, ndërsa pamjet skandaloze u cilësuan si “rrjedhje të pakonfirmuara”, u raportua se Shtëpia e Bardhë nuk ka bërë ende një deklaratë për këtë temë.

Kategoritë
BotaLajme