Djali i Perishiqit mori një mirënjohje të madhe nga OKB-ja

MOMENTI në të cilin djali i Ivan Perishiq, Leo Perišić përqafon dhe ngushëllon Neymarin pas fitores së Kroacisë ndaj Brazilit në çerekfinale të Kupës së Botës në Katar, u pa nga bota dhe gëzoi miliona njerëz dhe u njoh nga OKB për këtë gjest.

Përkatësisht, i riu Leo Perišić, për shkak të lojës së ndershme që tregoi pas ndeshjes me Brazilin, nga OKB-ja iu dha hapja e ecjes së quajtur Hod od nule, e cila mbahet me qëllim të përmbushjes së synimeve të OKB-së për zhvillim të qëndrueshëm.

Në këtë ceremoni mori pjesë edhe ish-presidentja Kolinda Grabar-Kitaroviç, e cila përqafoi dhe përshëndeti Leon dhe motrën e tij Manuelën dhe postoi gjithçka në Instagram.

“Një nga yjet e Kupës së Botës në Katar ishte Leo Perishiq, djali i futbollistit kroat Ivan Perishiçit. Leo shënoi fillimin e Walk to Zero Walkathon në mbështetje të Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm të OKB-së, si një mirënjohje e veçantë për kontributin e tij në Fair play në momentet pas ndeshjes Kroacia dhe Brazili kur ngushëlloi kombëtaren braziliane”, shkruan Kolinda në postim.

Kategoritë
Sport