Dodik takohet me Putinin, mburret që bllokoi sanksionet e Bosnjës ndaj Rusisë

Presidenti i Republika Srpska Milorad Dodik u takua me Presidentin rus Vladimir Putin sot në një takim bilateral në Moskë.

Në takim, Dodik tha se Republika Srpska ka ndaluar vënien e sanksioneve të Bosnjës dhe Hercegovinës ndaj Rusisë dhe kështu është bërë cak i sanksioneve perëndimore.

“Ne nuk lejuam të merret një vendim zyrtar në Bosnje dhe Hercegovinë për sanksionet kundër Rusisë. Kjo është arsyeja pse ne ishim të ekspozuar ndaj presionit nga perëndimi”, tha Dodik.

Detaje të tjera rreth takimit nuk janë dhënë rreth takimit.

 

Kategoritë
BotaLajme