Dogana e Kosovës kap 675 litra vaj të kontrabanduar nga Serbia

Njësitet anti-kontrabandë të Doganës së Kosovës në regjinonin e Mitrovicës kanë kapur 675 litra vaj ushqimor të kontrabanduar me origjinë nga Serbia.

Sipas njoftimit të Doganës, vaji dhe automjeti janë sekuestruar.

Po ashtu për këtë rast kanë filluar edhe procedurat kundërvajtëse.

Kategoritë
LajmeVendi