E bija e ushtarit të OKB-së së Paqes që punon në Bosnje po kërkon këtë vajzë në foto

Irene Pujol, vajza e Víctor Pujol De Lara, i cili shërbeu si paqeruajtës i OKB-së në Mostar në 1993, është në kërkim të vajzës s boshnjake Alisa, e cila bëri një foto me të atin në Twitter.
Irene shpreson që dikush që e njeh këtë vajzë të quajtur Alisa të dalë në foton që ajo ka shpërndarë në Twitter.

Në mesazhin e saj në Twitter, Irene pyet nëse dikush e njeh këtë vajzë dhe thotë se qëllimi i saj është të bëjë që babai i saj të takohet përsëri me këtë vajzë.

“Babai im shkoi në Mostar në vitin 1993 si pjesë e misionit Paqeruajtës të OKB-së”, shkroi Irene në Twitter. Që atëherë, ai ka menduar shpesh që fëmijët të luajnë me të, e veçanërisht për vogëlushen e quajtur Alisa. Do të doja që ata të takoheshin përsëri. A mund ta bëjmë? Ju lutem ri-tweet këtë cicërimë që ta gjej.”

Kategoritë
LajmeRajoni