E dashura e mafiozit malazez të vrarë në Zrq: E gjitha është e vërtetë, jam shumë keq

Shtetasi malazez i vrarë herët në mëngjes në Zrq, siç mësohet është 38-vjeçari Goran Vlaoviq, pjesëtar i klanit famëkeq Skaljar.

Ai u vra në plazhin e Zrçes pranë Novaljës në Pag nga një shtetas serb. Ai e qëlloi në kokë nga një distancë e afërt, nga pas, me një pistoletë silenciator. Pasi e qëlloi me armë, ai u largua me vrap, por shpejt u gjet dhe u arrestua nga policia e ndërhyrjes.

E dashura e të vrarës Vlaoviq, ish-missi serb Dragana Baniq, ka konfirmuar se i dashuri i saj është vrarë.

“Ne erdhëm me pushime në ishullin Pag. Nuk e di se çfarë ndodhi saktësisht. Nuk e pashë atë moment, por isha me të në urgjencë. Ndihem tmerrësisht. Ndihem shumë keq”, tha Baniç. tabloidi serb Kurir.

Siç ka sqaruar ajo, me Vlaoviqin ka qenë në një lidhje prej dy vitesh e gjysmë.

Për shkak të tronditjes, ajo nuk mund të fliste shumë për atë që ndodhi.

“Gjithçka është e vërtetë. Jam shumë e sëmurë, nuk jam mirë, jam shumë e sëmurë, më kuptoni”, ka thënë mes lotësh Dragana Baniq.

Kategoritë
LajmeRajoni