E dhimbshme, 25-vjeçarja shqiptare humb jetën në një aksident në Gjermani

Një 25 vjeçare shqiptare nga Kosova ka humbur tragjikisht jetën në një aksident rrugor të ndodhur në Gjermani.

Lajmin për ndarjen nga jeta të saj e ka dhënë kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka njoftuar për vdekjen e kosovares Antonia Tolaj nga Pobërgja në një aksident trafiku në Leipzig të Gjermanisë.

Ramosaj shkruan se lajmin për ndarjen nga jeta të 25-vjeçares e ka pranuar me pikëllim të thellë, teksa ka ngushëlluar familjen dhe gjithë qytetarët e Deçanit.

“Me pikëllim të thellë pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëvendëses tonë Antonia Tolaj nga Pobërgja, në moshën 25 vjeqare në një aksident trafiku në qytetin Leipzig të Gjermanisë.

Nga zemra ju shpreh ngushëllimet me të sinqerta familjes Tolaj dhe gjithë qytetarëve të Deçanit.

Zoti ua lehtësoftë dhimbjen!”, shkruan ai.

Kategoritë
BotaLajme