E konfirmon Ancelotti, përveç Alabas në dyshim edhe Asensio

Marco Asensio mund të mungojë në finale e Superkupës së Spanjës kundër Athletic Bilbaos.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti.

Ai luajti nga fillimi nmë gjysmëfinale kundër Barcelonës, porn ë stëritje këto ditë ka ndjerë sia shqetësime, ashtu si David Alaba që ende nuk dihet nëse do të luajë, i cili mungoi në fitoren 3-2 ndaj Barçës.

“Ekipi është rikuperuar mirë. Nuk kemi problem fizike. Kemi dyshime në Alaba dhe Asensio, do të shohim sonte. Plan i Realit? Që të fitojmë ndeshjen”.

“Për mu është e vecantë arritja në një tjetër finale me Real Madridin, do të tentojmë të fitojmë”.

Ancelotti ka pranuar se nuk do të jetë aspak e lehtë kundër Bilbaos, an ipse ekipi i tij e mundi dy herë në dhjetor të vitit 2021, 1-0 dhe 2-1.

Kategoritë
LajmeSport