E konfirmon ish-futbollisti: Roma do të shpallë transferimin e Ronaldos në këtë datë

Ish-futbollisti i Juventusit, Angelo di Livio, ka zbuluar se sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo është afër kalimit te Roma.

Di Livio i tha Sport Network se Roma dëshiron të shpallë transferimin e Ronaldos më 7 korrik sepse do të jetë dita e shtatë e muajit të shtatë. Lajmi vjen nga një burim shumë i besueshëm. Takimi mes palëve u zhvillua 20 ditë më parë, në të cilin u diskutua për çështjen e tranzicionit.

Më herët u raportua se 37-vjeçari Cristiano Ronaldo nuk është i kënaqur me sjelljen pasive të Manchester United në merkato dhe lojtari është në kërkim të opsioneve për t’u larguar nga skuadra.

Kategoritë
Sport