E paralajmëruan mjekët: Modelja e njohur ‘shkatërrohet’ nga operacionet plastike

Kirurgu e ka paralajmëruar modelen e famshme, por ajo vazhdoi me operacione.

Katie Price është paralajmëruar nga një kirurg kozmetik se trupi i saj mund të jetë nën ‘stres’ të fortë për shkak të prirjes së saj për t’iu nënshtruar operacioneve të shpeshta plastike.

Ai i tha Daily Star: “Si kirurgë, ne kemi përgjegjësinë të jemi të sinqertë me pacientët dhe të themi nëse operacioni ia vlen vërtet. Do të isha shumë i kujdesshëm për t’i rekomanduar një sërë operacionesh që ajo i është nënshtruar”.

Alex vazhdoi duke thënë për tri liftimet e saj ‘të pazakonta’: “Vjen një fazë kur po kryeni këtë sasi operacioni ku duhet të tërhiqeni dhe të pyesni pse po e bëni atë. Askush nuk e kritikon Katien siç e kritikon ajo veten e saj”.

Përfaqësuesi për media i modeles britanike nuk pranoi të komentonte kur u kontaktua nga DailyMail në lidhje me rastin.

Dhe të hënën e kaluar, Katie tregoi rezultatet e operacionit të saj më të fundit, kur u pa me një palë sytjena sportive jeshile teksa po stërvitej me të fejuarin Carl Woods, 33 vjeç, në një palestër në Tajlandë.

Ajo u lajmërua në Instagram të dielën për të pohuar se në të vërtetë kishte 24 operacione të kryera me gjoks – pasi 13 u raportuan gjerësisht në media, dhe zbuloi se ajo do të shesë implantet e saj më të mëdha të gjoksit – të cilat i ka ruajtur – për një milion funte.

Një burim tha: “Po bëhet vërtet budallaqe tani dhe më shumë se paksa e papërgjegjshme. Të gjithë janë shumë të tmerruar, për të qenë i sinqertë”.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme