Edhe në Arabinë Saudite festohet “Nata e Shtrigave”

Halloween, që përfaqëson Ditën e të Gjithë Shenjtorëve në Krishterim, u festua për herë të dytë nga publiku në Arabinë Saudite.

Praktikat reformiste po zbatohen një nga një në Arabinë Saudite.

Një nga nënshkrimet e firmosura nga Princi i Kurorës Mohammed bin Salman për të parandaluar SHBA-në të izolojnë vendin e tij ishte Halloween.

Arabia Saudite po përpiqet t’i bëjë tradicionale festimet e ‘Halloween’…

Për herë të dytë, sauditët shoqëruan Halloween-in, i cili festohet në tetor të çdo viti në të gjithë botën dhe zakonisht shijohet me kostume të frikshme.

Sauditët treguan interes të madh për festat e festimit të mbajtura në kryeqytetin Riad këtë vit.

Të përgatitur ditë më parë, sauditët shëtisnin rrugëve me kostume të ndryshme dhe qendra argëtimi.

https://videonuz.ensonhaber.com/izle/suudi-arabistanda-cadilar-bayrami-kutlamasi

Kategoritë
LajmeTë ndryshme