Ekipi i shpëtimit nxjerr 2 milionë dollarë nga rrënojat në Gaziantep

Duke vazhduar punën në godinën e shkatërruar nga tërmeti në Gaziantep, zjarrfikësit ua dorëzuan oficerëve të sigurisë sasinë e madhe të valutës që vunë re pranë personit që arritën nën rrënoja.

Ekipet e Departamentit të Zjarrfikësve të Bashkisë Metropolitane të Gaziantepit, duke kryer aktivitete të kërkim-shpëtimit në vendndodhjen Ayşe Mehmet Polat në Gaziantep, e cila u shemb pas dy tërmeteve të mëdha në Kahramanmaraş, gjetën disa para pranë një personi që nxorrën nga rrënojat.

Që në momentin që nisën të nxirrnin paratë, skuadrat morën regjistrimet e kamerave me celularët e tyre dhe i futën tufat e parave në një valixhe të zezë.

Zjarrfikësit, të shoqëruar nga skuadrat e operacioneve speciale, i kanë dorëzuar një nga një policisë dollarët që kanë nxjerrë në këmbim të një denoncimi.

Shefi i Zjarrfikësve të Komunës Metropolitane të Gaziantepit, Cafer Yılmaz tha se ata hasin shumë në situata të tilla.

 

Kategoritë
BotaLajme