Emiliano Martinez u mburr me qenin e tij me vlerë 23 mijë euro, tregoi se çfarë i pret ata që do të sulmonin shtëpinë e tij

Fituesi i Kupës së Botës me kombëtaren e Argjentinës, Emiliano Martinez (30), ka treguar një qen me vlerë 23 mijë euro, të cilin e ka marrë për të mbrojtur shtesë shtëpinë e tij.

Martinez është i shqetësuar se medalja e tij e artë, por mbi të gjitha familja e tij, do të jetë më e mbrojtur, ndaj bleu një qen të frikshëm për shtëpinë e tij në Midlands.

Portieri i madh argjentinas, i cili fitoi çmimin Doreza e Artë, ndau 23 mijë euro për një belg Malinois të trajnuar posaçërisht. Qeni mund të peshojë deri në 30 kilogramë, dhe njësitë kryesore speciale të Marinës amerikane e përdorën atë në luftime.

Portieri i Aston Villa postoi një video në Instagram të qenit në veprim me një ndërhyrës të inskenuar, i cili ndjeu forcën e plotë të dhëmbëve të tij të mprehtë teksa përpiqej të “sulmonte” gruan e tij Mandinha jashtë shtëpisë së tyre.

Martinez e bleu qenin e tij nga Elite Protection Dogs, të cilët specializohen në marrëdhëniet me klientët e famshëm.

Përvoja e tyre 35 vjeçare ka bërë që portieri i Tottenhamit, Hugo Lloris, ish-ylli i Chelsea dhe Arsenal, Ashley Cole dhe madje edhe mbreti i boksit të peshave të rënda, Tyson Fury, të blejnë qen prej tyre.

Kategoritë
Sport