EMRAT/ Qëlloi për vdekje me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi, shpallet në kërkim kamarieri në Sarandë

Si pasojë e një sherri me thika ditën e sotme në Sarandë, një person humbi jetën për shkak të plagëve të marra.

Viktima është identifikuar si Klodian Bakia, 41-vjeç, banues në Tepelenë.

Sipas informacioneve Bakia u godit me thikë në zemër nga Xhanelo Tarja.

Viktima ka parkuar para restorantit ku Tare punonte si kamarier

Ky i fundit e ka qëlluar dy herë me thikën e restorantit 41-vjeçarin pasi kanë debatuar për lirimin e vendit të parkimit.

Policia po punon për kapjen e autorit.

Sarandë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë, ku dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, një shtetas, si pasojë e dëmtimeve me mjete prerëse ka ndërruar jetë, në spitalin e Sarandës, ju informojmë se:

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore, është bërë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorit të dyshuar, shtetasit Xh. T., 24 vjeç, banues në Laç.

Shtetasi Xh. T, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, në lagjen nr.1, Sarandë, ka goditur me mjete prerëse shtetasin K. B., 41 vjeç, banues në Tepelenë, i cili si pasojë e dëmtimeve të marrë, ka ndërruar jetë në spitalin e Sarandës.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë vijojnë punën intensive për kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin e personave të tjerë që mund të jenë të përfshirë në këtë ngjarje si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Kategoritë
LajmeRajoni