Ëndrra më e madhe ishte të luaj me Messin, në moshën 11 vjeçare ishte fotografuar me të

Ëndrra më e madhe e heroit të ndeshjes së Kroacisë, Alvarez, ishte të luante përkrah Messit. Ka qenë dikush që nuk e ka lënë të qetë Messin ndërsa ka shënuar një tjetër ndeshje; Julian Alvarez. Alvarez, i cili me krenari fsheh foton që bëri me Messin 11 vite më parë kur ishte vetëm 11 vjeç, dje shënoi 2 gola dhe 1 penallti.

Ndërsa Lionel Messi u bë heroi i ndeshjes së Kroacisë me golat që shënoi dhe shënoi, këtë herë e shoqëronte një emër tjetër: Julian Alvarez. Sulmuesi 22-vjeçar realizoi fillimisht penalltinë që Messi e shndërroi në gol në minutën e 27-të.

Më pas ai shënoi një nga golat më të mirë në historinë e Kupës së Botës në minutën e 34-të. Alvarez, i cili mori topin 60 metra nga pjesa e pasme e mesfushës, me gjithë përpjekjet e 3 mbrojtësve dhe portierit e dërgoi topin në rrjetë dhe bëri rezultatin 2-0. Shfaqja e Alvarezit nuk mbaroi me kaq; Messi ka shënuar gol në minutën e 69-të: 3-0.I pari që e uroi Alvarezin pas golave ​​ishte idhulli i tij, Lionel Messi. Duke ëndërruar të luante krah për krah me Messin që nga fëmijëria e tij, Alvarez e mbajti me krenari foton që bëri me futbollistin legjendar kur ishte 11 vjeç në vitin 2011. Alvarez, i cili fillimisht e bëri realitet këtë ëndërr në ndeshjen Argjentinë-Kili më 4 qershor 2021, më pas e veshi fanellën e kombëtares në 18 ndeshje të tjera. Alvarez u transferua nga River Plate te Manchester City një vit më parë.

Kategoritë
LajmeSport