Erdhi nga Argjentina për të takuar Messin: Antonella e ftoi brenda pas dhjetë orësh pritje jashtë shtëpisë

Pak njerëz në botë kanë mundësinë ta shohin Lionel Messin live dhe akoma më pak mund të mburren duke i shtrënguar dorën. Një nga ata që mund ta bëjë këtë është Juan Polcan, këmbëngulja dhe këmbëngulja e të cilit në dëshirën për të përmbushur ëndrrën e jetës së tij dha rezultate.

Polcan luan futsal në Argjentinë dhe i kërkoi klubit disa ditë pushim për të shkuar në Paris dhe për të provuar të takojë Messin.

Kur erdhi në kryeqytetin e Francës, ai nuk e kishte idenë se ku jetonte Messi, por nëpërmjet një miku të tij u lidh me ish-stilistin e Messit, i cili i tha se në cilën lagje mund të gjente shtëpinë e Lionelit.

“Kam ardhur në fshatin e tij në orën tetë të mëngjesit dhe kam kaluar 45 minuta duke kërkuar vendin ku jeton. Qëndrova para shtëpisë së tij nga ora 9 dhe e pashë duke shkuar në stërvitje. Kur u kthye rreth orës 13:00. Nuk arrija t’i afrohesha, por isha i sigurt që më pa”, shprehet Polcan, i cili as atëherë nuk u dorëzua.

Ai mori një fije shprese kur gjysma më e mirë e Messit, Antonella Roccuzzo, u largua nga shtëpia.
“Rreth orës 15:30 Antonella doli nga shtëpia, rrokullisi xhamin e makinës, foli me mua dhe tha se do të merrte fëmijët në shkollë. Tre orë më vonë ajo u shfaq, por nuk dha. kam shansin të takoj Messin”, shprehet Polcan.

Pasi Antonella ka hyrë në shtëpi, sigurimi i është afruar dhe i ka thënë të largohej ose do të thërriste policinë. Kur mendoi se do të kthehej i zhgënjyer në shtëpi, Antonella u shfaq sërish në derë dhe e ftoi të hynte në shtëpi.

“Kur hyra, gjëja e parë që pashë ishte Messi duke qëndruar përballë meje me pantallona të shkurtra dhe pantofla. Ai më përshëndeti, ishte një moment i pabesueshëm. I thashë sa shumë e dua, bëmë disa foto, ai nënshkroi këmishën time per klubin ku luaj me perqafoi dhe me firmosi doren.Vetem atehere kuptova se cfare ndodhi.Synimi im nuk eshte te behem nje histori virale ne internet,dua qe njerezit te shohin se cfare personi eshte Messi,sa i thjeshte dhe i përulur është”, tha Polcan, i cili është nënshkrimi i Messit i kthyer në një tatuazh.

“Ëndrrat me të vërtetë bëhen realitet, dhe unë përmbusha më të madhen time. Modestia me të cilën më priti në shtëpinë e tij, thjeshtësia. Ai është më i miri në historinë e futbollit, por mbi të gjitha është një person i jashtëzakonshëm. Ashtu si Antonella, e cila bëri gjithçka për të më mirëpritur në shtëpinë e saj dhe për të përmbushur ëndrrat e mia. Po e shkruaj me lot në sy, ende po dridhem. Të dua Leo, faleminderit për këtë moment të paharrueshëm”, ka shkruar futbollisti argjentinas. Instagram.

Kategoritë
Sport