Erdoğan dhe Putin diskutojnë çështjet rajonale në një bisedë telefonike

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Turqisë, dy presidentët diskutuan marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale, si dhe kanë vlerësuar mënyrat për të përforcuar lidhjet dypalëshe

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun e tij rus, Vladimir Putin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Turqisë, dy presidentët diskutuan marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale, si dhe kanë vlerësuar mënyrat për të përforcuar lidhjet dypalëshe.

Erdoğan dhe Putin kanë diskutuar zhvillimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë dhe çështjet tjera rajonale, veçanërisht Sirinë, Libinë dhe Ukrainën

Kategoritë
BotaLajme