Erdoğan Macron-it gjatë një bisede me liderë: Eja, bashkëngjitu edhe ti në Organizatën e Shteteve Turke

“Eja, bashkëngjitu edhe ti”, i tha Erdoğan Macron-it teksa po bisedonte me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev, kryeministrin e Armenisë Nikol Pashinyan dhe kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban në lidhje me Organizatën e Shteteve Turke.

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, ftoi homologun francez Emmanuel Macron, i cili u afrua gjatë një bisede të liderit turk me krerë të vendeve të tjera para nisjes së takimit të parë të Komunitetit Politik Evropian, që të bashkëngjitet në Organizatën e Shteteve Turke, raporton Anadolu Agency (AA).

“Eja, bashkëngjitu edhe ti”, i tha Erdoğan Macron-it teksa po bisedonte me presidentin e Azerbajxhanit Ilham Aliyev, kryeministrin e Armenisë Nikol Pashinyan dhe kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban në lidhje me Organizatën e Shteteve Turke.

https://twitter.com/ragipsoylu/status/1577999183491072000

Kategoritë
BotaLajme