Erdoğan takoi kryeministrin kroat Plenkoviq

Pas takimit kokë më kokë, Erdoğan dhe Plenkoviq kryesuan takimin midis delegacioneve

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, në kuadër të vizitës së tij në Kroaci, takoi kryeministrin e vendit, Andrej Plenkoviq, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi në godinën e Kryeministrisë ishte e mbyllur për mediat.

Pas takimit kokë më kokë, Erdoğan dhe Plenkoviq kryesuan takimin midis delegacioneve.

Kategoritë
LajmeRajoni