Erdogan thyen rekord – Mbi 1 milion persona në tubimin elektoral

Takimi i Madh i Stambollit, i drejtuar nga Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, theu një rekord historik me 1 milion e 700 mijë pjesëmarrës. Duke iu drejtuar turmës entuziaste, presidenti Rexhep Tajip Erdogan tha: “Ka ardhur shifra zyrtare, janë 1 milion e 700 mijë njerëz të pranishëm. Ne po shkojmë në kutinë e votimit me zhurmë”, tha ai.

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan, i cili e nisi fjalimin e tij duke thënë “Ne e duam Stambollin me gjithë zemër “, falënderoi turmën në tubim dhe shpalli numrin rekord të pjesëmarrësve

 

Kategoritë
BotaLajme