Erdogan u takua me Elon Musk në ndeshjen finale të Kupës së Botës 2022

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan mori pjesë në ndeshjen finale mes Argjentinës dhe Francës në Doha, ku mori pjesë me ftesë të Emirit të Katarit Sheikh Tamim Bin Hamed El Sani. Erdogan bisedoi me themeluesin e Tesla dhe SpaceX, Elon Musk gjatë ndeshjes finale.

Erdogan ka uruar kampionin e botës me anë të një postimi në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

“Përgëzoj Argjentinën dhe të gjithë argjentinasit, të cilët u bënë kampione e Kupës së Botës FIFA 2022, me urimet e mia të sinqerta pas një prej ndeshjeve finale më të diskutueshme në histori”, ka shkruar Erdogan.

Kategoritë
BotaLajme