Erling Haaland erdhi në klubin e natës me pizhame mëndafshi, festoi titullin kampion

Të dielën, pas fitores ndaj Chelsea-t, lojtarët e Manchester City festuan titullin e tretë radhazi të kampionit të Anglisë dhe gjatë festës, të veçantë tërhoqi paraqitjen e golashënuesit të parë të skuadrës Erling Haaland, i cili erdhi në festë me pizhame. vëmendje.

Pas fishkëllimës së fundit të arbitrit dhe fitores 1:0 ndaj Chelsea-t, në Etihad u bë një festë e madhe dhe u festua titulli zyrtar, më pas me festë në klubin “MNKY HSE”, ku ishte e pranishme pjesa më e madhe e skuadrës.

Në fund vëmendjen më të madhe tërhoqi norvegjezi Erling Haaland, i cili erdhi në lokalin e natës i veshur me pizhame mëndafshi bojëqielli, me iniciale në xhep. Një ngjyrë të ngjashme ka veshur edhe e dashura e tij Isabel Johansen, ndërsa mediat angleze shkruajnë se edhe ajo kishte veshur pizhame, ndonëse në foto nuk shihet nëse bëhet fjalë për pizhame apo fustan.

“Këto janë kujtime që do t’i kujtoj për gjithë jetën time”, tha Haaland për Sky, pas së cilës ai iu përgjigj edhe një pyetjeje për kampionatin e trefishtë, duke qenë se do të luajë në finalen e Champions League kundër Interit dhe në finalen e FA Cup. kundër Manchester United:”Ne kemi luftuar kaq shumë dhe sinqerisht nuk di çfarë t’ju them, sepse nuk kam planifikuar të them asgjë. Është e veçantë dhe do ta shijoj këtë ditë, është një moment i veçantë për të fituar trofeun dhe pa timin. shokët e skuadrës asgjë nga këto nuk do të ishte e mundur. Kjo është e pabesueshme.”

Në pjesën tjetër të mbrëmjes, Haaland-it iu bashkua babai i Alfa-Inga-s, por ai erdhi i veshur mirë – me një këmishë bojë qielli.

Kategoritë
Sport