Është hit në internet reagimi i komentatorit të lindur në Buenos Aires, shikoni si e ka përjetuar titullin

Komentatori argjentinas Andrés Cantor pati një përvojë shumë emocionale të fitimit të Kupës së Botës në Katar, Kupa e parë Botërore për Gauchos pas 36 vitesh. Reagimi i tij pas shënimit të golit të fitores u bë hit në rrjetet sociale.

Siç thuhet në rrjetet sociale, ky komentues ka lindur në Buenos Aires dhe si të gjithë bashkëkombasit e tij pak më të rritur ka pritur 36 vite për të fituar trofeun për kampionin e botës dhe me fitoren e Argjentinës ndaj Francës, më në fund e ka marrë atë.

Se sa do të thoshte për të dhe çfarë ndjenje është të shikosh drejtpërdrejt vendin e tij teksa bëhet kampion bote, është treguesi më i mirë i videos që është bërë shumë e njohur në rrjetet sociale dhe në të cilën komentatori Cantor mund të shihet duke e rijetuar shumë emocionalisht me siguri. momentet më të lumtura në karrierën e tij të biznesit.

Kujtojmë që pas 90 minutave të rregullta rezultati ishte 2:2, në 30 minutat shtesë u shënua edhe një gol nga të dyja palët dhe në fund Argjentina fitoi pas një gjuajtjeje më të mirë të penalltive.
Shumë pajtohen se finalja e mbrëmshme ishte edhe finalja më e mirë e parë ndonjëherë në botën e futbollit. Lionel Messi dhe Di Maria shënuan dy gola për Argjentinën, ndërsa Kylian Mbappe, golashënuesi më i mirë i turneut, shënoi një hat-trick për Francën.

Kategoritë
Sport