Është shfaqur një video e re e aksidentit të tmerrshëm në Formula 1, ku makina fluturon drejt shikuesve

Një incident ndodhi sot në Formula 1 në Çmimin e Madh të Britanisë pasi makina e Zhou Guanyu u hodh nga pista dhe shoferi kinez përfundoi pas parmakut.

Gjegjësisht, Alfa e Zhou u kthye në çatinë e saj pas kontaktit me të paktën dy automjete dhe sistemi “halo” përfundimisht i shpëtoi jetën shoferit të ri.
Në transmetimin televiziv mund të shihnit se si dukej e gjitha vetëm pasi u konstatua se kinezi ishte mirë dhe se ai u transferua në spital në gjendje të vetëdijshme.

Në të njëjtën kohë, videot e fansave nga pista filluan të shfaqen në rrjetet sociale, dhe në to mund të shihni se sa i tmerrshëm ishte aksidenti në të cilin morën pjesë kinezët dhe sa me fat ishte ai.
Alfa e tij rrëshqiti në pistë fillimisht në çatinë e saj, më pas rrëshqiti në zhavorrin ngjitur.

Aksident i tmerrshëm në fillimin e garës së Formula 1, Zhou u tërhoq nga makina dhe u dërgua në spital
Pas disa kthesash, ai arriti të rrëshqasë pas gardhit mbrojtës përmes një kombinimi të pabesueshëm rrethanash.

Shoferi kinez mbeti i bllokuar për disa kohë mes shiritit mbrojtës dhe telit që ndan pistën nga tribuna, por më në fund ata arritën ta arrinin dhe ta ndihmonin të dilte nga automjeti.

Kategoritë
Sport