Familja e Putin e shqetësuar: Ka mungesë oreksi, ka humbur peshë dhe kollitet

Të afërmit e Vladimir Putin janë thellësisht të shqetësuar për shëndetin e tij. Dhe kjo për shkak se presidenti rus thuhet se nuk ka oreks, po kollitet vazhdimisht si dhe ndjen të përziera.

Në të njëjtën kohë, thashethemet po rriten se Putini iu nënshtrua testeve mjekësore gjatë fundjavës. Në rrethin e tij të ngushtë familjar ka shqetësim pasi ndjehet mungesa e peshës dhe kolla e vazhdueshme.

Këto dy shifra do të shihen nga elita ruse si një shenjë e përkeqësimit të shpejtë të shëndetit të liderit rus, raporton gjenerali SVR në Telegram.

Ky kanal i veçantë ka pretenduar për disa kohë se Putin po lufton me kancerin, pavarësisht faktit se Kremlini pohon se presidenti rus është në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas General SVR, e cila pretendon se merr informacion përmes burimeve të saj në Kremlin, Putin shfaqet mjaft i fryrë dhe me fytyrë të fryrë, ndërsa në 1 vit e gjysmë ka humbur 18 kilogramë.

Gjatë takimit të tyre me Zëvendëskryeministrin rus Dmitry Chernyshenko, Putin u kollit lehtë ndërsa fliste shumë butë.

Kategoritë
BotaLajme