FANTASTIKE!! Vlera e Vedat Muriqit rritet për pesë herë më shumë

Vedat Muriqi po kalon një formë të jashtëzakonshme me ekipin e Mallorca.

Sipas “futboldesdemallorca”, klubi spanjoll ka paramlajmëruar cilido ekip që shfaq interes për bomberin dardan, duhet të paguajë minimalisht 40 milionë euro.

Kujtojmë se Mallorca, sipas “transfermarkt”, e mori nga Lazio për shifrën e 7,7 milionë euro.

Vedat Muriqi, i cili është transferimi më i shtrenjtë në historinë e Mallorca-s me 7.7 milionë euro, do të jetë lojtari që do të sjellë dëshminë më të madhe pas Samuel Eto’o-s në rastin e një shitjeje mbi 27 milionë eurosh.

Samuel Eto’o u transferua te Barcelona në sezonin 2004-2005 për një tarifë transferimi prej 27 milionë euro. Nëse Vedat Muriqi largohet me një kosto prej më shumë se 27 milionë eurosh, ai do të jetë transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit dhe lojtari që largohet me një dëshmi rekord.

 

Kategoritë
LajmeSport