Fëmijët e çiftit të vdekur nga shpërthimi në Taksim mbetën jetimë

Një bombë e lënë nga një terrorist tradhtar shpërtheu dje në Taksim të Stambollit.

Nga shpërthimi humbën jetën 6 persona, 4 në vendngjarje dhe 2 në spital.

Ndërkohë që po mjekoheshin dhjetëra të plagosur, u zbulua se një çift që humbi jetën nga sulmi i pabesë la pas fëmijët e tyre.

Është konstatuar se 40-vjeçari Adem Topkara dhe bashkëshortja e tij 37-vjeçare Mukaddes Elif Topkara nuk kanë mundur t’i shpëtojnë shpërthimit teksa kanë qenë duke ecur nëpër shesh ditën e djeshme.

Mësohet se në atë moment nuk kanë qenë me ta fëmijët e çiftit, Eliz İlay.

E vogla Eliz İlay humbi nënën dhe babanë e saj në shpërthim dhe mbeti jetime.

Ata që ndanë kornizat e lumtura të çiftit në rrjetet sociale mallkuan terrorizmin.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme