Festa tradicionale e Bayern Munich, Mane dhe Mazraoui refuzojnë pozimin me birra

Sadio Mane dhe Noussair Mazraoui kanë refuzuar të pozojnë me birrë në foton zyrtare të ekipit të Bayern Munich.

Bavarezët kanë pozuar me birrë në dorë në festën tradicionale të Bayern Munich, ku lojtarët duhet të mbanin në dorë pijen akoolike, të dy futbollistët e lart përmendur nuk e bënë diçka të tillë.

Kjo pasi ata është besimtar të devotshëm të fesë islame, e cila ua ndalon alkoolin. Njëjtë në të kaluarën kanë vepruar edhe futbollistët tjerë myslimanë.

Kategoritë
Sport