Fillon samiti trepalësh Erdoğan-Zelenskyy-Guterres në Lviv

Pas takimit, Erdoğan, Zelenskyy dhe Guterres, do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për media.

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, është takuar me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, dhe Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, raporton Anadolu Agency (AA).

Samiti trepalësh zhvillohet në Pallatin Potocki në qytetin ukrainas Lviv.

Pas takimit, Erdoğan, Zelenskyy dhe Guterres, do të zhvillojnë një konferencë të përbashkët për media.

Kategoritë
BotaLajme