Finalistja e konkursit Miss Anglia është e para në histori që konkurron pa grim

Melissa Raouf, e cila po konkurron në finalen e konkursit Miss Anglia, është bërë konkurrentja e parë pa grim në historinë 94-vjeçare të konkursit.

Ajo i bëri përshtypje gjyqtarëve në Londër gjatë gjysmëfinaleve të hënën, pasi doli në pasarelë pa asnjë grim në fytyrën e saj, dhe tani shpreson të frymëzojë gratë e tjera që të ndihen rehat në lëkurën e tyre.

Ajo e përshkroi hyrjen në finale si një përvojë mjaft të frikshme, duke shtuar se ishte e pabesueshme të fitosh në këtë mënyrë.
“Kjo do të thotë shumë për mua sepse ndjej se shumë vajza të moshave të ndryshme bëjnë grim sepse janë nën presion për ta bërë këtë. Nuk e kam ndjerë kurrë nevojën për të përmbushur standardet e bukurisë. Kohët e fundit kam pranuar që jam e bukur në vetvete. lëkura dhe kjo është arsyeja pse vendosa të konkurroj pa make-up”, shpjegoi ajo.

Kategoritë
Të ndryshme