Fjalimi i Ronaldos zgjati vetëm 132 sekonda, ai tundi kokën nga pyetja dhe u largua nga salla

Pas ndeshjes kundër Ganës në xhiron e parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës, futbollisti portugez Cristiano Ronaldo foli në një konferencë për shtyp që zgjati pak më shumë se dy minuta dhe mediat evropiane shkruan se atij iu desh kaq shumë kohë për t’u qetësuar, duke komentuar ndeshjen, dëgjoni pyetjen e parë dhe dilni nga dhoma.

Ronaldo u shpall lojtari i ndeshjes pas triumfit 3:2 të Portugalisë së tij dhe mediat evropiane raportuan se paraqitja e tij në konferencën për shtyp zgjati 132 sekonda dhe se ai filloi të tundte kokën pasi dëgjoi një pyetje për Manchester United.

“Është e rëndësishme që fituam. Ne fituam ndeshjen e parë, dua të ndihmoj ekipin tim dhe ky ishte një moment i mrekullueshëm, kampionati im i pestë botëror. Fitorja është shumë e rëndësishme për ne dhe ne e dimë se sa e rëndësishme është hapja e këtyre garave. Unë jam gjithashtu krenar për rekordin botëror, sepse u bëra lojtari i vetëm që shënoi në pesë Kupa Botërore”, tha Ronaldo.

Pas kësaj, thuajse siç pritej, atij iu drejtua një pyetje për Manchester United dhe pasi u përgjigj shkurt se çfarë kishte, u ngrit dhe u largua nga salla ku u mbajt konferenca për shtyp.

“Ky kapitull është mbyllur këtë javë. Kjo histori ka mbaruar dhe unë dua një fillim të ri të mirë,” tha Ronaldo, i cili nuk ishte i lumtur pasi dëgjoi pyetjen për ish-klubin e tij tani.

Kujtojmë se Ronaldo e ndërpreu kontratën me Manchester United në fillim të kësaj jave pasi kritikoi ashpër skuadrën nga Old Trafford para Kupës së Botës në Katar dhe deklaroi gjëra të shumta negative nga klubi.

Përveç kësaj, ai shtoi se nuk ka respekt për menaxherin Erik ten Haag, pas së cilës ishte e qartë se periudha e tij e dytë me Djajtë e Kuq ishte një gjë e së kaluarës.

Kategoritë
Sport