FSK-ja publikon pamjet e operacionit në Liqenin e Badovcit, ku u gjet i pajetë një person

Forca e Sigurisë së Kosovës ka publikuar në llogarinë e saj zyrtare në Facebook, disa pamje gjatë operacionit të së mërkurës për kërkim shpëtimin e një personi, i cili u gjet i pajetë.

Sipas njoftimit, trupi i viktimës u gjet në zonën e Liqenit të Badocit – pas disa orësh kërkimi.

“Pas ftesës së Qendrës së Situatave të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për angazhimin e Ekipeve të FSK-së, për operacionin e kërkim shpëtimit malor dhe K9 të Gardës Kombëtare të FSK-së”, thuhet në njoftimin për media.

“FSK ka marr të gjitha masat dhe ka angazhuar ekipet në Operacion e kërkimit të personit të zhdukur me inicialet G.G, dhe ka arritur që pas disa orësh kërkimi në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, të gjejnë trupin e pajetë në zonën e liqenit të Badocit”.

Tutje, bëhet e ditur se pas evakuimit të viktimës trupi i pajetë është dorëzuar Policisë së Kosovës dhe ekipit të forenzikës për procedurat e mëtejme.

 

Kategoritë
LajmeVendi