FSK në trajnime me amerikanët, Departamenti i Mbrojtjes së ShBA-ve publikon pamjet

Ushtarët nga Grupi i 10-të i Forcave Speciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ata të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë marrë pjesë në një stërvitje të përbashkët në Prishtinë.

Pamjet janë publikuar nga Departamenti Amerikan i Mbrojtjes në llogarinë e tyre zyrtare në ‘Twitter’.

“Ushtarët nga Grupi i 10-të i Forcave Speciale dhe Forcat e Sigurisë së Kosovës marrin pjesë në një stërvitje në Prishtinë, Kosovë”, thuhet në postim.

Kategoritë
LajmeVendi