Fury sfidoi Usykun në një ndeshje për bashkimin e titullit: Lepuri, ti je tjetër! (Video)

Boksieri britanik Tyson Fury mbrojti mbrëmë titullin e kampionit të botës në peshat e rënda në organizimin WBC ndaj Derek Chisora-s dhe menjëherë pas meçit sfidoi Oleksandr Usyk, i cili mban rripat në tre organizimet e mbetura më të rëndësishme.

Fury (34) thirri Usyk, i cili ishte në audiencë, pas fitores në stadiumin e Tottenhamit para 60 mijë njerëzve.

“Ku është ai lepurushi Oleksandr Usyk? Ti je tjetër!”, tha Fury, pas së cilës ukrainasi vjeçar u ngrit në këmbë dhe urinoi në ring.

“Ti mundi një bodybuilder (Joshua), por unë nuk jam një bodybuilder. Unë tashmë e kam hequr qafe një ukrainas (Klitschko), ju jeni i radhës. Le të shkojmë!”, tha Fury ndërsa Usyk e shikonte me qetësi.
Ndeshja midis Fury dhe Usyk mund të organizohet për shkurt ose mars, dhe të gjitha rripat më të rëndësishëm në botën e boksit do të jenë në lojë – WBC e Fury dhe WBA, WBO dhe IBF e Usyk.

Kategoritë
Sport