Futbolisti boshnjak Pjaniç u bë baba për herë të dytë

Futbollisti boshnjak Miralem Pjanić u bë baba për herë të dytë pasi gruaja e tij Josepha solli në jetë djalin Ajlan në Nice.

Pjanić la përgatitjet e Barcelonës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe u rikthye në Evropë, më saktë në Nice të Francës, për të qenë pranë bashkëshortes së tij Josepha dhe sot erdhi lajmi i mirë dhe lindi fëmija i tyre i dytë.

Miralem dhe Josepha janë në një lidhje prej më shumë se 13 vitesh dhe janë prindër të një djali 8-vjeçar Edin. Gruaja e vetë-përçmuar e një futbollisti të BiH rrallë shfaqet në publik, përfshirë në profilet e Pjanić-it në rrjetet sociale.

Katalanas Sport më herët njoftoi se ishte planifikuar që Pjanić të kthehej në punë me skuadrën e Barcelonës menjëherë pas lindjes së gruas së tij.

Fotoja e të porsalindurit me babain e tij, Miralem, është dërguar në portalin Sportske.ba nga familja Pjanić.

Kategoritë
Sport