Futboll: Mesfushori turk Mehmet Topal i jep fund karrierës

Topal është fitues i tre titujve të Superligës, një me Galatasaray në 2008, tjetra me Fenerbahçe në 2014 dhe e fundit me Basaksehir në 2020.

Mesfushori 36-vjeçar turk Mehmet Topal, njoftoi sot tërheqjen e tij nga futbolli.

Gjatë karrierës së tij, Topal ka luajtur për “Treshen e Madhe” të futbollit turk: Galatasaray, Fenerbahçe dhe Besiktas, tre klubet sportive më të suksesshme në Turqi.

Topal është fitues i tre titujve të Superligës, një me Galatasaray në 2008, tjetra me Fenerbahçe në 2014 dhe e fundit me Basaksehir në 2020.

Ish-mesfushori i Valencias luajti për kombëtaren turke midis 2008 dhe 2018, duke regjistruar 81 paraqitje ndërkombëtare.

Kategoritë
Sport