Futbollistët francezë morën katër kartonë të kuq në 22 minuta, arbitri iu desh të ndalonte ndeshjen

Kombëtarja e Juniorëve të Francës u mposht nga Polonia në një ndeshje miqësore me rezultat 2:3 dhe ndeshja do të mbahet mend pasi nuk u luajt deri në fund.

Sipas rregullores, ndeshja ka përfunduar herët pasi njëra nga skuadrat ka mbetur me gjashtë lojtarë në fushë. Katër futbollistë francezë morën kartonë të kuq dhe është interesant fakti se gjithçka ndodhi në harkun e 22 minutave në pjesën e dytë.

Futbollistët e rinj francezë Ilyes Housni, Jeanuel Belocian dhe Malang Gomis u përjashtuan nga minuta e 55-72-të.

Më pas trajneri Bernard Diomede ka mbajtur një fjalim për lojtarët e tij dhe ka tentuar t’i qetësojë duke i paralajmëruar se ndeshja do të ndërpritet. Megjithatë, nuk ka ndihmuar, pasi Franca mori një tjetër karton të kuq në minutën e 77-të.

Futbollisti i ri St. Etienne Darnell Bile bëri një lëvizje katastrofike në minutën e 77-të. Ai goditi me kokë një kundërshtar dhe mori një shkarkim. Fillimisht ka nisur ashpër kundër rivalit të tij dhe më pas gjatë një debati ka goditur me kokë polakin.
Pas kësaj, në fushë u bë kaos dhe arbitri u detyrua të ndërpresë lojën dhe t’i japë fitoren Polonisë, e cila deri në atë moment kishte qenë në avantazh.

Kategoritë
Sport