Futbollisti brazilian Willian Arao zyrtarisht në Fenerbahçe

Futbollisti brazilian, Willian Arao nënshkroi kontratë me klubin futbollistik turk, Fenerbahçe.

Futbollisti brazilian, Willian Arao nënshkroi kontratë me klubin futbollistik turk, Fenerbahçe.

Në deklaratën nga klubi “verdhë e blu” thuhet se “Klubi ynë ka shtuar në stafin e tij futbollistin brazilian, Willian Arao. Lojtari brazilian nënshkroi një kontratë që e lidh atë me ngjyrat ‘verdhë e blu’ për 2+1 vjet. I themi ‘Mirë se vjen në familjen tonë Willian Arao. Ne ju dëshirojmë fitore dhe kampionate me Fenerbahçen tonë”.

Mësohet se në ceremoninë e nënshkrimit të mbajtur në stadiumin Ülker, i pranishëm ishte edhe anëtari i Bordit drejtues, Selahattin Baki.

Kategoritë
Sport