Futbollisti legjendar Adriano u divorcua pas 24 ditësh, e vendosi Botërori

Legjenda braziliane Adriano (40) po ndahet nga gruaja e tij pas vetëm 24 ditësh martesë.

Muajin e kaluar, Adriano u martua me parukieren bukuroshe Micaela Mesquita (25).

Çifti kanë shijuar një romancë të stuhishme para dasmës së tyre modeste dhe kanë shpërndarë foto të tyre duke nënshkruar dokumente zyrtare në Instagram.

Megjithatë, agjencia braziliane e lajmeve Extra Globo raporton se çifti u divorcua vetëm disa javë pas martesës së tyre.

Ata pretendojnë se çifti kishte planifikuar një festë intime me miqtë dhe familjen këtë fundjavë, por nuk ia doli.

Adriano dhe Mesquita besohet se janë përplasur pasi ai shkoi për të vizituar një mik në Penha (Brazili jugor) për të parë ndeshjen e ekipit kombëtar në Kupën e Botës kundër Zvicrës.
Më tej thuhet se ai është kthyer në shtëpi dy ditë më vonë, kur ka pasur një debat me Mesquita-n.

Tashmë ata kanë pushuar së ndjekuri njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe Mesquita nuk ka më foto të ish-futbollistit në profilin e tij.

Kategoritë
Sport