Futbollisti saudit i dha udhëzime menaxherit të tij! Dëshiron të luajë në Turqi

Puna vijon me frekuencë për transfertën e pjesës së parë në Beşiktaş. Trajneri Şenol Güneş ndoqi nga afër Kupën e Botës 2022.

Ka zhvillime të reja rreth yllit të Arabisë Saudite, Mohamed Kanno, të cilin trajneri me përvojë e shikon dhe e pëlqen këtu. Është thënë se Güneş ka marrë informacion për lojtarin 28-vjeçar nga ekipi i skautëve. Mesfushori tërhoqi vëmendjen në turne, veçanërisht me fizikun e tij të fortë.

Futbollisti i suksesshëm, kushtet e të cilit Güneş donte të hetoheshin, ka një kontratë 3-vjeçare me klubin e tij Al-Hilal. Megjithatë, u mësua se Kanno mori masa për interesin nga Turqia. Thuhet se lojtari kërkon të lejohet të largohet nëse bëhet oferta zyrtare.

Në lajmet në shtypin vendas, thuhet se ka ndërhyrë edhe trajneri i Kombëtares së Arabisë Saudite, Herve Renard. Shkruhej se Renard kishte folur me drejtuesit e klubit dhe kishte kërkuar që Kanno të lejohej të shkonte në Beshiktaş.

Megjithëse fronti i Al-Hilal qëndroi i heshtur, u pretendua se mendja e Mohamed Kanno ishte në Beşiktaş. U tha se Kanno ka ndjekur nga afër zhvillimet në transfertë nëpërmjet drejtuesve.

Kategoritë
BotaLajme