Futbollisti shqiptar gjen golin me fanellën e klubit të Watfordit

Skuadra nga Championshipi i Anglisë, Watford dje ka luajtur një miqësore ndaj Hibernian dhe ndeshja u mbyll me rezultatin 2:3.

Gol në këtë takim shënoi edhe lojtari shqiptar, Rocco Vata, shkruan Indeksonline

Vata shënoi një gol të bukur nga jashtë zonës së 16-metërshit në minutën e 35’të, kur rezultati i takimit ishte 1:1

Kujtojmë që 19-vjeçari ishte transferuar te Watfordi nga Celtici gjatë afatit kalimtar të verës.Skuadra nga Championshipi i Anglisë, Watford dje ka luajtur një miqësore ndaj Hibernian dhe ndeshja u mbyll me rezultatin 2:3.

Kujtojmë që 19-vjeçari ishte transferuar te Watfordi nga Celtici gjatë afatit kalimtar të verës.