Futbollisti turko-gjerman, Ilkay Gundogan, pritet të tërhiqet nga Kombëtarja Gjermane

Lojtari i suksesshëm i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, është gati të marrë një vendim goditës pas aventurës së tij të makthit në Kupën e Botës.

Sipas lajmeve në faqen e lajmeve Kicker; Pas Müller-it, edhe ylli turko-gjerman vendosi të largohej nga Kombëtarja

Duke folur për The Athletic, lojtari i kombëtares gjermane Ilkay Gundogan tha për Botërorin e zhvilluar në Katar, “Unë jam nga një familje myslimane. Fakti që Kupa e Botës po mbahet në Katar është një krenari për të gjithë muslimanët”. kishte reaguar ai.

Arsyeja e kritikave është se Ilkay nuk ka mundur të thotë “Unë jam musliman” dhe “Unë jam nga një familje myslimane”. ishte për të thënë.

 

Kategoritë
LajmeSport