Fyerja e Messit infektoi mbarë kombin, argjentinasit e kthyen menjëherë në para

Fjalia e kapitenit të Kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, e shqiptuar pas ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës në Katar u bë hit i menjëhershëm në Argjentinë, ku u shfaqën bluza, kapele dhe kriklla me atë motiv.

Gjegjësisht, argjentinasit e kthyen menjëherë në novar përplasjen e Messit me futbollistin holandez Wout Weghorst pas ndeshjes së zhvilluar të premten.
Me atë rast Messi i tha holandezit: “Qué miras, bobo?”, pra e përkthyer në gjuhën tonë: “Çka po shikon o budalla?”.

Kriklat me atë fjali u shfaqën menjëherë gjatë fundjavës në Argjentinë dhe po shiten për rreth nëntë dollarë.

Ndërkohë u shfaqën edhe bluzat me imazhin e Messit, flamurin argjentinas dhe fjalinë tashmë të famshme.

Bluzat me këto motive shiten për 16 dollarë, ndërsa kapele dhe kapele kushtojnë 22 dollarë.

Kujtojmë se Kroacia dhe Argjentina do të luajnë sonte nga ora 20:00 gjysmëfinalen e Botërorit dhe Messi do të ketë edhe një shans për të fituar finalen me kombëtaren e tij.

A dini diçka më shumë rreth temës apo dëshironi të raportoni një gabim në t

Kategoritë
Sport