Gaboi disa herë ndaj Kroacisë dhe u eliminua nga Katar 2022, bie çmimi i Lukakut

Kupa e Botës Katar 2022 ishte shumë e ashpër për Lukakun.

Sulmuesi belg humbi tre raste kryesore ditën e djeshme përballë Kroacisë të cilit i kushtuan edhe kualifikimin.

Për të mos mjaftuar vetëm skualifikimi i kombit të tij, “Transfermarkt” njofton se vlera e sulmuesit të Interit ka rënë ndjeshëm.

Dy ditë para ndeshjes me Kroacinë, çmimi i Lukakut ishte 102 milionë euro, pas largimit nga Kupa e Botës ka zbritur në 98,35 milionë euro.

Kategoritë
Sport