Gazetarët u bënë hit në internet pas raportimit nga fusha e stadiumit në Podgoricë

Kombëtarja e Malit të Zi ka pritur mbrëmë përzgjedhjen e Finlandës në xhiron e fundit të grupit tonë të Ligës së Kombeve dhe ky takim shkaktoi situata të shumta polemike dhe interesante.

Pas ndeshjes, Federata Finlandeze e Futbollit u ankua në Federatën Evropiane të Futbollit (UEFA) dhe nisi një hetim për shkak se vizitorët pretenduan se mesfushori i tyre Glen Kamara (26) ishte fyer në mënyrë racore, dhe ndeshja u shënua gjithashtu nga shiu i madh dhe dy finlandezë gazetarët.
Gjegjësisht, stuhia që goditi Podgoricën e lau fushën me shi, kështu që ndeshja ishte pothuajse në kufijtë e rregullsisë.

Një situatë e tillë u pasqyrua në mënyrë humoristike nga gazetarët nga Finlanda dhe u bë hit viral në rrjetet sociale.

Dyshja televizive finlandeze thirrën nga fusha dhe e bënë punën e tyre në mënyrë profesionale, por për çdo rast telefononin me maska ​​zhytjeje në kokë.

Kujtojmë se për Malin e Zi kjo ndeshje nuk ishte veçanërisht e rëndësishme sepse nuk mund të binte dhe as të promovohej.

Në minutën e 17-të, malazezët ishin një lojtar më pak kur Zharko Tomašević shënoi karton të kuq dhe finlandezët përfunduan duke fituar 2:0.

Kategoritë
Sport